Peremees ja perenaine

peremees ja perenaine

Nõmme talu peremees ja perenaine on Linnar ja Ann.

Linnar on saarlane, kes on elanud rohkem kui paarkümmend aastat Tallinnas. Igapäevaselt töötab Linnar kaubamärkide valdkonnas. Vabal ajal tegeleb ta jooksmisega, renoveerib sajandivanust palkmaja ja ehitab paati.

Ann on pärit Põltsamaalt ja kogu oma täiskasvanuea olnud tallinlane. Erialalt on Ann juhiabi, kuid töötanud ka koolituste projektjuhina, tegelenud müügiesindusega, hetkel kokkab koduköögis cateringiteenust ning peab Tallinnas kohvikut. Vabal ajal restaureerib oma kodu tarbeks mööblit.

Kümmekond aastat tagasi müüsid Linnar ja Ann oma Tallinna korterid maha ning tulid maale elama ja lapsi kasvatama. Nende endi lapsepõlv möödus kel metsade ja merede, kel metsade ja põldude keskel, niiet toimus justkui oma juurte juurde tagasipöördumine. Uue perekonna koduks leiti 1900. aastal ehitatud pikk talumaja, mõisaaegne kõrtsukoht, mis asub Tuhala nõiakaevu lähedal, allikate, maa-aluste jõgede ja nõiamüstika keskel. Tasapisi sai hakatud maja renoveerima ja oma koduks looma.

Suurest talu juurde kuulunud õunaaiast oli järele jäänud 6 vana õunapuud, mille õuntest oleks tahtnud perele mahla teha, kuid puudus aparatuur. Nii sai soetatud kellegi külasepa tehtud vana mahlapress ja trummelpurustaja. Purustaja osutus aga sedavõrd võimsaks, et võimaldanuks katta kogu küla vajaduse. Sellest sai alguse Nõmme talu traditsioon pakkuda sügiseti ka teistele õunamahla pressimise teenust. Täna on kasutusel juba moodsamad ja efektiivsemad Saksamaal ja Austrias valmistatud seadmed.